Mamak Belediyesi örnek bir çalışmaya daha imza attı. Belediye hizmet binası önüne gelen kan bağışı aracı, gün boyu hem belediye personelinin hem de vatandaşların kan bağışını kabul etti. Kan bağışı kampanyasına belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve personeller katıldı.

Mamak'ta Alacak Meselesinden Çıkan Kavgada Bir Kişi Hayatını Kaybetti Mamak'ta Alacak Meselesinden Çıkan Kavgada Bir Kişi Hayatını Kaybetti

Önce İnsan

 Geçtiğimiz günlerde Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin’in acil bir hasta için kan vermesi, Mamak Belediye personeline de örnek oldu. Mamak Belediye Personeli düzenlenen kan bağışı kampanyası ile kan ihtiyacı olanlara umut olmak için kan verdi. Önce insan diyerek insanı temel alan bir belediyecilik anlayışı sergilediklerinin altını çizen Başkan Şahin, kan desteğinde bulunan belediye personeline teşekkür etti. Şahin, “Biz istiyoruz ki, bu kampanyalar ilgi çeken kampanyalar olsun. Hastanelerimizin, hastalarımızın bu kana çok ihtiyacı var. Sağlık koşulları elveren her yurttaşımız kan versin” dedi.

 Kan ver, Umut Ol

Duyarlı personel kan verirken, vatandaşlara da çağrıda bulundu. “Kan, büyük bir ihtiyaçtır” diyen Mamak Belediyesi personelleri, “Bugün kana ihtiyacımız olmayabilir. Ama bir dakika sonra bir bakarsınız ki sizin ya da sevdiğiniz birinin kana ihtiyacı olabilir. O yüzden kan bağışı önemlidir. Aslında kan değil, can veriyoruz” ifadelerini kullandı.