Kullanım açısından sağlıklı olmayan deforme parkları, günümüz koşullarına uygun olarak sıfırdan yenileme çalışmalarına devam eden Pursaklar Belediyesi, baştan sona yenilenen modern nefes alanlarını ilçeye kazandırmaya devam ediyor.

Bu doğrultuda kullanım açısından elverişli olmayan Fetih Parkı’nı sıfırdan yenileyen Belediye ekipleri, çocuklar için yeni oyun grupları, dinlenme alanları, yürüyüş ve koşu yolunu tamamlayarak mahalle halkının hizmetine sundu.

4 (57)

Pursaklar’da Hasat Zamanı Pursaklar’da Hasat Zamanı

Sıcak yaz günlerinde vatandaşların ferah ortamlarda nefes alabilmeleri için ihtiyaç dâhilinde ilçede, deforme olan parkları bir bir yenilediklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Pursaklar’ı yeşille iç içe bir yer haline getirmek adına yoğun bir gayret içerisindeyiz. İlçemizde büyük önem verdiğimiz yeşil alanlarımızı çoğaltırken, bir yandan da çocuklarımızın neşe içerisinde çeşitli oyunlar oynayacakları parklar yapıyoruz. Ailelerimiz yeşil alanlarımızda dinlenirken, çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı bir alanda oynayabilecekleri ortamlar oluşturmak için çalışıyoruz. Yenilenen park alanımızın büyüğünden küçüğüne tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.