Tarımın yaygınlaştırılması ve vatandaşların organik tarıma yönlenmeleri amacıyla projeler üreten Mamak Belediyesi, 7’den 70’e her yaştan vatandaşa uygulamalı tarım eğitimi veriyor. 1 Nisan’dan itibaren bin 172 minik öğrenciye uygulamalı tarım eğitimi veren belediye, her Cuma günü özel gereksinimli öğrencileri Ekolojik Köy’de ağırlıyor. 3 aylık süreçte 123 özel eğitim öğrencisine de uygulamalı tarım eğitimi veren Mamak Belediyesi, Ekolojik Köy’de bu kez İlk Adım Anaokulundan 65 öğrenciye tarımı öğretti.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’tan Mamak Belediye Başkanı Şahin’e Ziyaret: Mamak Metroya Kavuşuyor ABB Başkanı Mansur Yavaş’tan Mamak Belediye Başkanı Şahin’e Ziyaret: Mamak Metroya Kavuşuyor

Hem pişirdiler hem de yediler

Mamak Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen eğitim programı kapsamında miniklere tarım ve çiftçilik eğitimi verildi. Mamak Belediyesinin çocukları tarıma alıştırmak ve organik tarımı öğretmek amacıyla düzenlediği atölye çalışmasına katılan miniklere Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Ziraat mühendisleri tarafından teorik ve pratik bilgiler verildi. Minik kursiyerler önce Karagöz-Hacivat gösterisi ile arıcılık eğitimi aldı. Ardından sırayla meyve kurutma ve salça yapımını öğrendi. Ata tohumlarını toprakla buluşturan minik ziraatçılar son olarak ekmek atölyesinde kolları sıvadı, Mamak’ın coğrafi işaretli ekşi mayalı meşhur ekmeğini yoğurup pişirdiler, ardından afiyetle yediler.