Ankara Kızılcahamam'ın Saray Mahallesi'nde öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle örtü yangını çıktı. Alevlerin rüzgarın etkisiyle kuru otları tutuşturması sonucu büyüyen yangın, geniş alana yayıldı. Alevler yerleşim yerlerine de ulaştı. Mahalledeki bahçeler ve 1 ev yangından zarar gördü. 

Bölge halkının ihbarıyla olay yerine İl Orman İşletme Müdürlüğü, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yangını kontrol altına alma çalışmaları sürerken; havadan destek için bölgeye jandarma helikopteri de gönderildiği öğrenildi.

MANSUR YAVAŞ'TAN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya X hesabından yangınla ilgili yaptığı açıklamada "Kızılcahamam Saray Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda ot yangını ihbarı üzerine tüm itfaiye ekiplerimiz teyakkuza geçti. Kızılcahamam, Kahramankazan, Keresteciler, Sincan ve İvedik OSB istasyonlarımızdaki toplam 12 rotfire, arazöz ve tanker aracımız ve 30 personelimiz ile yangına hızla müdahale etmeye devam ediyoruz. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun" dedi.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Yangın ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Ekiplerin bölgedeki söndürme çalışmaları sürüyor.

Kızılcahamam Ultra Trail Yarışı 1 Haziran'da Başlıyor Kızılcahamam Ultra Trail Yarışı 1 Haziran'da Başlıyor

YANGIN SEBEBİ HENÜZ BELİRLENEMEDİ

Ayrıca, havadan müdahale için jandarma helikopterinin de bölgeye gönderildiği bildirildi.

Olayın çıkış nedeni ise henüz netlik kazanmamış durumda.